Reeglid

Kakumäe Kullid Cup 2022 mängud toimuvad vastavalt Rahvusvahelise Jäähoki Föderatsiooni jäähoki võistlusreeglite kohaselt: FAIR PLAY AND RESPECT harrastajate reeglite järgi, kus ei ole lubatud kehamängu ning löökviskeid. Reeglite vastu eksija kannab 2 minutilist karistust. Mängu pikkus on 2x20 minutit jooksvat aega. 1 minut vaheaega ja pooli ei vahetata. Mänge teenindavad 2 väljakukohtunikku ning sekretär-ajamõõtja. Kohtunike otsused mängu ajal on lõplikud ja neid ei kuulu vaidlustamisele.

Võistkonnale määratakse kaotus 0:3 juhul kui:

1. Võistkond ei ilmu etteantud ajaks mängule

2. Võistkond lahkub väljakult keset kohtumist;

3. Mängu alguseks on võistkonnal väljakul vähem kui 5 väljakumängijat + väravavaht.

Turniiril osaleb 12 võistkonda kes on loositud kolme alagruppi.

Alagrupifaasis mängivad kõik võistkonnad alagrupis omavahel läbi. Punkte arvestatakse järgnevalt:

3. Kellel parem löödud ja sisselastud väravate vahe kõigis mängudes

4. Kellel rohkem löödud väravaid kõigis mängudes Kohamängudel kohtuvad võistkonnad vastavalt alagruppides saadud koha järgi teistes kahes grupis samale kohale tulnud meeskondadega, mängides omavahel läbi.

Kohamängudel mängivad omavahel läbi kolm meeskonda vastavalt alagrupis saavutatud kohale.

Kohamängude normaalaja viigi korral selgitatakse võitja karistusvisete teel. Meeskonnad valivad alustuseks 3 mängijat, kes asuvad karistusviskeid sooritama. Juhul kui pärast esimest kolme viskajat võitjat ei selgu, lisandub iga uue vooruga üks viskaja ja võitja selgub "äkksurma" teel, seni kuni üks võistkondadest eksib ehk üks viskab sisse ja teine võistkond mitte.

Kohamängudel omavaheline paremus selgitatakse sarnaselt alagrupifaasiga selle erinevusega, et viigi asemel saab 1 punkti karistusvisetega võitnud meeskond (võit 2 punkti, võit karistusvisetega 1 punkt, kaotus 0 punkti).