MEESTE III ETAPP - "ELVA SEIKLUSPARGI ERI" KOKKUVÕTE

05.08.2018 23:13


Varasemalt Verevi rannas väikevenna staatust omanud Elva MV III etapp tegi seekord suuremale velele silmad ette - pühapäeval, 15. juulil oli Elva suurima järve äärde kogunenud tunduvalt rohkem rahvast, kui kaks päeva varem toimunud Karl-Eriku, Rämmari ja 2Quick Stardi kontserdile.
Selles oli oma osa ka ideaalsel suveilmal, kuid kohale tulnud kümme vaprat võistkonda andsid samuti arvestatava panuse.

A-alagrupis näitas oma teada-tuntud liival mängimise osavust Arbimäe United. Lisaks tiimi toodud mitme vöörleegioninäri abiga oli tasuks ei midagi vähemat kui grupivõit. Kolme kindla võidu kõrval suutsid ainukesena Arbimäelt punkte röövida Spordiklubi BARCA noored - võitluslik mäng lõppes igati ausa 1:1 viigiga. See viigipunkt jäigi Barca noorte mängumeeste jaoks seekord ainukeseks. Niivõrd lepase reega ei sujunud aga kahe etapi järel liidriohje hoidva RDÜ sõit. Kaotused Arbimäele ja Puhjale tähendasid B-poolfinaali minekut. SFC mehed näitasid esimeses kohtumises RDÜ vastu head mängu minnes kahel korral juhtima, kuid lõpuks tuli siiski 3:2 alla vanduda. See jättis ilmselt ka jälje SFC järgmistele kohtumistele, kus Puhja ja Arbimäe tegid suureskoorilise hävitustöö.Kokkuvõtteks olid stabiilselt mänginud Puhja mehed need, kes lunastasid endale võimaluse poolfinaalis mängida.

Koguni surmagrupiks nimetatud B-grupis oli soosikut välja valida raske. Pärast võistkondade omavahelist läbimängimist polnud seis üldsegi mitte selgem. FC TRT77 oli küll punktideta viimane, kuid nii Eesti Sultan, Rõngu City, VVP kui ka debüüdi teinud JK Pingipoisid olid kogunud võrdselt 7 punkti. Harukordne. Nii oli edasipääsejate väljaselgitamiseks tarvis meeskonnad omavaheliste mängude väravate vahe alusel pingeritta seada. Kummalisel kombel ei andnud ka see täit selgust. Pingipoisid ja VVP omasid täpselt sama väravate vahet, omavaheline mäng oli viigis, löödud sama palju, lastud sama palju - seega penaltiseeria juba alagrupis! Sellest väljusid edukamalt kogenumad VVP mehed, kolmas Rõngu ja neljandaks Sultan.

9./10. koha heitluses pani TRT Barca noormeeste vastu paremuse maksma ja võttis kindla 5:1 võidu.
Esimeses B-poolfinaalis mänginud paari oleme tavaliselt harjunud finaalis jälgima - RDÜ vs Eesti Sultan. Viimased ei andnud mingit armu ja võtsid 4:1 võidu. Hoopiski tasavägisem oli teine B-poolfinaal, nagu juba tavaks saanud pakkus närvikõdi Rõngu City. SFC vastu jäädi 3:1 kaotusseisu, kuid Henri Härma mitu sooloväravat andsid lõpuks siiski tasuks 4:3 võidu.
Korralik madistamine läks edasi ka A-poolfinaalides. Arbimäe ja Pingipoiste mõõduvõtt lõppes pingeliselt esimeste 3:2 võiduga. Puhja ja VVP matš oli aga veelgi ärevam thriller. Puhja 2:0 juhtima, siis VVP 3:2 ette ja kohtumise lõppu Paul Kangro 3:3 viigivärav. Ette võetud penaltiseerias realiseerisid VVP mehed kõik oma löögid. Puhja poolelt vedas närv alt aga viigivärava autoril Paul Kangrol.

7./8. koha saatus otsustati samuti penaltiseeria abil. Pärast 2:2 viiki näitasid külmemat närvi RDÜ-lased, jättes SFC kaheksandaks. Eelmiselt etapilt puudunud Sultanid võtsid Rõngu vastu veel needki punktid, mis viienda koha eest võtta andis - seisuks jäi koguni 5-1. Pronksikohtumises läks aga olukord taas tuliseks. Normaalaeg Pingipoiste ja Puhja vahel lõppes viigilise 2:2 seisuga, tagajärjeks taas penaltiseeria. Mõlemad võistkonnad olid sel päeval juba ühe korra penaltitega alla jäänud, teisel korral polnud õnne Puhja meestel. Pingipoiste esmaesinemine osutus kolmanda koha näol seega vägagi edukaks.
Tund enne MM-i finaali pandi pall mängu ka Elva MV kahe kõige kangema vahel. Tagantjärele võib öelda, et kohtumised olid küllaltki sarnased: mõlemas löödi omajagu väravaid ja Arbimäe puurilukul õnnestus korralik prohmakas korda saata. Lõpuks seisid tablool numbrid 6:3 ja kolmandat korda sai rannas võidurõõmu tunda Arbimäe United FC jättes VVP hõbedale!

Aitäh kõigile osalejatele, pealtvaatajatele ja etappi toetanud Elva Seikluspark! Hetkeseisuga on aasta plaanis kokku võtta 13ndal oktoobril, mil leiab aset neljas etapp ja hooaja lõpuüritus.


Kohtumiseni!