REEGLID
Täpsustused
- Vahetused toimuvad jooksvalt.
- Kaks kollast kaarti ühes mängus ühele mängijale tähendab punast kaarti.
- Punase kaardi saanud mängija jätab järgmise mängu vahele.
- Vägivaldse käitumise eest punase kaardi saanud mängija ei saa käimasoleval etapil enam mängida. Kui vägivaldne käitumine kordub mitmel etapil on turniiri korraldajal õigus mängijal turniiril osalemine keelata.
- Mängijate lahkumine väljakult ning minek väljakule on lubatud ainult üle oma väljakupoolel asuva küljejoone. Sellest nõudest mittekinnipidamine toob kaasa võistkonna karistamise kollase kaardiga.
- Lisaaega ei mängita. Viigilise tulemue korral järgnevad poolfinaalis ja kohamängudes penaltid (3 penaltit). Penaltiseeria eel on lubatud vahetada väravavahti.
- Võistkonna mängijad ja treenerid/esindajad on kohustatud viibima mängu ajal väljaku küljejoone taga.
Võistkond
- Võistlema lubatakse 2008. aastal ja varem sündinud mehed ning 2009. aastal ja varem sündinud naised.
- Ühes võistkonnas võib olla 1 mängija, kes mängis 2023. aasta hooajal meeste Esiliigas või 2023. aasta hooajal Naiste Meistriliigas.
- Võistkonda saab hooaja jooksul kokku registreerida 12 mängijat. Võistkondade vahelised üleminekud on turniiril keelatud. Vastasel korral tühistatakse võistkonna eelmiste etappide tulemused. Enne iga võistlusetapi algust tuleb korraldajatele esitada võistkonna nimekiri, kus üles antud minimaalselt neli-viis mängijat registreeritud koosseisust.
- Võistkonnal peab olema ühte värvi särgid.
Elva Lahtistel meistrivõistlustel kasutatakse võrdsete punktide korral järgmisi kriteeriume:
- Omavaheliste mängude punktid
- Omavaheliste mängude väravatevahe
- Omavahelistes mängudes löödud väravate arv
- Üldine väravatevahe
- Üldine löödud väravate arv
- Punases kaardid
- Penaltid
Elva Lahtiste meistrivõistluste punktitabelis selgitatakse paremusjärjestus järgmiste kriteeriumite alusel:
- Elva meistriks tuleb võistkond, kes kogub nelja etapiga kõige rohkem punkte
- Võrdsete punktide korral vaadatakse kõigepealt etapivõitude arvu
- Kui etapivõitude arv on ka võrdne, siis määrab paremusjärjestuse viimasel etapil saavutatud koht.
Vastutus
FC Elva ei võta endale vastutust vigastuste, terviseprobleemide, haiguste, varguste ja muude materiaalsete kaotuste korral, mis toimuvad turniiri jooksul.
Küsimuste korral palume kirjutada marie@fcelva.ee. Turniiril tekkivate küsimuste ja probleemide korral palume pöörduda korraldaja poole.
Rannahalli etapi reeglid
- Rannajalgpalli mängitakse paljajalu liivapeal. Jalanõude kandmine on keelatud. Kasutada võib liigesekaitsmeid ja sokke.
- Penalteid lüüakse 9 meetri kauguselt väravast.
- Peale avavilet otse väravat lüüa ei tohi. Lahtilööja ei löö palli teist korda enne, kui seda on puutunud mõni teinemängija. Kui lahtilööja puudutab palli teist korda järjest, enne kui seda on puutunud mõni teine mängija, siis vastasvõistkonna kasuks määratakse karistuslöök.
- Lahtilöögi puhul on "müür" lubatud. Müür peab olema pallist vähemalt 5 meetri kaugusel.
- Karistuslöögi puhul ei tohi kasutada mängijatest "müüri". Terve tee pallist väravani peab olema vaba (palli ja väravavaheline sektor). Karistuslööki peab sooritama mängija, kellele tehti viga. Kui mängija, kellele tehti viga, ei ole võimeline lööki sooritama, sooritab karistuslöögi vabalt valitud meeskonna kaaslane.
- Väravavaht ei tohi käest palli jalaga lüüa. Palli peab viskama käega või maast jalaga lööma.
- Väravavaht tohib oma mängija tagasisöödu kätte võtta, kuid ainult ühel korral järjest. Kui väravavaht võtab kätte teist korda järjest tagasisöödu, määrab kohtunik karistuslöögi.
- Väravavahi käega visatud värav, mis ei ole puutunud mängijaid, ei loe.
- Otse audist visatud värav ei loe. Auti võib sooritada nii sissviskena kui ka sisselöögina. Kui pall on juba maha pandud külje sisselöögiks, siis ei tohi enam palli kätte võtta sisseviskeks.
Korraldaja jätab endale õiguse teha reeglites muudatusi!
INFO
Marie Pau
Korraldaja
+372 528 3014
marie@fcelva.ee