MEESTE II ETAPP - "WAKSAL WABRIKU ERI" KOKKUVÕTE

24.05.2018 12:16

Fotol võitjad RDÜ, autor Helina Rüütel

20. mail mängiti Elva Arbimäe Miniarenal Elva lahtiste MV meeste II etapp uue ja põneva söögikoha - Waksal Wabriku poolt välja pandud uhkele auhinnale – VIP pidusöögilaud kaheteistkümnele!

A-alagrupp osutus väga pingeliseks, kuni viimaste mängude ja isegi sekunditeni polnud selge, kes mitmendana edasi pääseb. Selgus saabus kui VVP alistas 6. Sektori 8-1 ja sammus võrdsete punktide, kuid parema väravatevahe (+9) najal alagrupi võitjana poolfinaali. Teise A-poolfinaali koha mängisid välja kohalikud Arbimäe United’i poisid (8 punkti ja väravatevahe +8). JK Puhja saagiks oli 7 punktiga kolmas koht, FC TRT77 platseerus nelja punktiga neljandaks. 6. Sektor seekord punkte ei teeninud.
B-grupi mängude alguseks selgus kahetsusväärne tõsiasi, et Rõngu United turniirile ei ilmu. Kuna nad sellest teada polnud andnud tuli ajakava käigupealt ümber teha, mis tähendas võistkonnad pidid mitmel korral kaks kohtumist järjest mängima. See sobis hästi aga teisele Rõngu võistkonnale, Rõngu Cityle. Alagrupp läbiti täiseduga, kõige tulisemas hoos oli igapäevasel FC Elva esindusmeeskonna noormängija Henri Härm, lüües kolme kohtumisega kolm kübaratrikki, vägev! Teisele kohale jäi B-alagrupis seekord mitmekordne meister RDÜ, kes vandus Rõngu Cityle alla koguni 1:5. Kolmanda koha saavutas ühe võidu ja kolme punktiga SFC. Neljandaks tulid seekord punktideta jäänud Spordiklubi BARCA noored.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Tulenevalt Rõngu United'i puudumisest tekkis pärast alagrupimänge enam kui tunniajane auk, alles pärast mida sai edasi minna play-off’iga. Esimeses B-poolfinaalis domineerisid vanemad Puhja mehed nooremate Puhjast ja ümbruskonnast pärit Barca mängijate üle 7:2. Teises kohtumises FC TRT77 ja SFC vahel jäid TRT mehed peale 3:2, suundudes nii JK Puhjaga viienda ja kuuenda koha üle mängima. A-poolfinaalis läksid asjad tuliseks kui VVP võttis mõõtu RDÜ-ga. Kohtunik Peeter Kollist pidi korduvalt osutama penaltipunktile ja pingelist mängu oli väga põnev vaadata. Thrilleri vormistas viimase sekundi väravast RDÜ võiduks Paul-Feliks Frei. Armu ei antud ka teises poolfinaalis, kuid Rõngu City kokkumäng polnud enam see mis alagrupimängudes. Nikita Karasjovi kahe tabamuse toel siirdus 2:0 võiduga finaali Arbimäe United.

7.-8. Koht selgus ühepoolses kohtumises SFC ja Barca noorte vahel, kus seis jäi vastavalt 6:0. Viiendaks mängis end JK Puhja, alistades siiski lõpuni lõbusas tujus olevad TRT 77 mehed 4:1, heas hoos oli Toomas Paavilainen, lüües järjekordse kübaratriki, päeva lõpuks oli tal neid kogunenud suisa neli. 3.-4. Koha mäng kujunes samuti turniiripäeva üheks põnevaimaks. VVP suutis kohtumist hästi alustada minnes 4:1 juhtima, kuid Rõngu City ei andnud alla, Korduvalt näidati omavahel meisterlikku kombineerimist ja Kristjan Moorasti kübaratriki järel oli tabloole seatud 4:4. Viimastel minutitel oli Rõngul mitmeid vaat et sajaprotsendilisi võimalusi juhtima asuda kuid pall tabas posti või veeres väravast mööda. Lõppsõna jäi hoopis VVP meestele kui Marko Meripuu viimasel sekundil palli sisse toksas. Finaali eel oli õhus küsimus, kas vaid ühe vahetusega mängival Arbimäel on veel jõudu hakata vastu tunduvalt pikemat ja kogenenumat pinki omavale RDÜ-le? Vastus saabus 12 minuti pärast, kui rõõmuhõisete saatel said RDÜ mehed käed taeva poole tõsta ja kindla 4:1 võidu üle uhkust tunda – etapivõit oli nende.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Turniiri parimad väravalööjad kahe etapi peale:
1. #9 | Toomas Paavilainen, JK Puhja - 13
2. #99 | Martin Thomson, Arbimäe United FC - 13
3. #13 | Kristjan Moorast, Rõngu City – 12

Turniiri esikolmik pärast teist etappi:
RDÜ – 22 punkti
Arbimäe United FC – 16 punkti
Rõngu City – 14 punkti

Helina Rüütli poolt tehtud jäädvustused etapist: https://goo.gl/SmGZA1

Aitäh kõigile osalejatele, pealtvaatajatele ja toetajatele Waksal WabrikA. Le Coq ja Red Bull, kohtume juba 14. või 15. JUULI VEREVI RANNAS!